Časté dotazy

Jak dlouho trvá cesta na tábor do Villaggio Riccio?

 • Vzdálenost z ČR do tábora je cca 1500km a trvá přibližně 18 hodin včetně přestávek. Vyjíždí se v odpoledních hodinách a přijíždí do cíle v ranních hodinách – vaše děti cestu prakticky prospí. 

Kdo se stará o děti v průběhu cesty ?

 • Autobus je vypraven pouze pro účely tábora a již během cesty se o děti starají jejich oddíloví vedoucí.

Je pobyt v zahraničí pro mé dítě bezpečný ? 

Může se mé dítě zúčastnit tábora pokud je alergik nebo má intoleranci na potraviny ?

 • Ano může. O podávání veškeré medikace se postará náš zdravotník. Léky předají  rodiče u odjezdu včetně seznamu a dávkování. U intolerance na jídlo jsme vzhledem k velmi dobře vybavené profesionální kuchyni schopni přizpůsobit vaření pro individuální potřebu vašeho dítěte (např. bezlepková dieta, vegetariánská dieta apod.).

Moje dítě neumí cizí jazyk jak se domluví v zahraničí ?

 • Nemusíte mít obavu všichni vedoucí i veškerý personál areálu od vedení až po údržbáře jsou Češi domluví se kdykoliv s kýmkoliv. Na výletech mimo areál (např. výlet do městečka Vieste nebo na tradiční trhy) je k dispozici mimo vedoucích také Italsko-Česky mluvící průvodce. 

Kdy mohu zavolat svému dítěti na tábor ? 

 • Ideální doba pro kontaktování Vašich dětí je v poledním klidu (13-14 hod.)nebo po večeři (19-20 hod.) Prosíme Vás, abyste dodržovali tyto časy, neustále zvonící telefony a odbíhání dětí velmi narušuje program celého oddílu. V případě nutnosti nebo neodkladných záležitostí můžete kdykoliv kontaktovat hlavního vedoucího na tel.: 605 159 256

Kolik potřebuje moje dítě na tábor peněz a v jaké měně ? 

 • Tábor je nastaven tak, aby i bez peněz vaše dítě nikterak nestrádalo (množství a četnost stravy, pitný režim, výlet v základní ceně tábora, žádné skryté poplatky apod.) Nicméně předpokládáme, že byste rádi dostali pohled nebo nějaký suvenýr a také třeba chcete dopřát své ratolesti navíc nějakou tu zmrzlinu nebo jinou dobrotu. Myslíme, že vhodná a dostačující částka je v rozmezí 50-150 EUR. V případě zájmu o nepovinné výlety je nutno tuto částku úměrně navýšit o jejich cenu.

Co uprchlíci ?!

 • Neustále v mediích propíraná věc, která je v rámci „senzace“ obecně dost zveličována. Obavy z přítomnosti uprchlíků jsou ale zbytečné. Celé Gargano a městečko Mattinata je malým městem a žije poklidným, typicky jiho-italským životem, nedisponuje velkým přístavem a nemohou zde připlout žádné velké lodě. Z našich dlouholetých zkušeností se nikdy v Mattinatě žádné skupiny uprchlíků neobjevily. Areál je také velmi dobře zabezpečen viz:  http://www.taboryumore.cz/o-tabore. Narozdíl od ČR, kde heslo pomáhat a chránit bývá často nenaplněno tak v Itálii si místní policie velmi dobře chrání své území a obyvatele.

Jsou děti na táboře pojištěné?

 • ANO v ceně tábora je zahrnuto cestovní pojištění ,které se vztahuje na celou dobu konání pobytu. Cestovní kancelář je dále pojištěna na odpovědnost a proti úpadku.

Mohou si děti na tábor brát drahé věci?

 • Na tábory s sebou nedoporučujeme brát drahé mobilní telefony, notebooky, ani další podobnou drahou elektroniku. Přiveze-li si dítě na tábor přesto drahé, ale nepotřebné věci, činí tak na své vlastní riziko.
 • GARGANO CK s.r.o. v souladu s obchodními podmínkami, nepřebírá odpovědnost za jejich případnou ztrátu nebo poškození.

Kde na táboře si mé dítě může uschovat hotovost?

 • Kapesné je možno uschovat ke svému oddílovému vedoucímu na základě potvrzení o „úschově kapesného“. Kapesné bude vedoucí vydávat (i po dílčích částkách) dle požadavků dítěte oproti jeho podpisu.

Co když nastane situace, kdy je potřeba, aby dítě odjelo předčasně domů ? (zdravotní nebo rodinné)

 • Doprava mezi ČR a Itálií je kyvadlová - autobus jezdí přibližně 3x týdně. V případě nutnosti jsme schopni zajistit dopravu Vašeho dítěte s doprovodem předčasně zpět domů.